Sežral jsem už asi kilo prachu, hmyzu a myších bobků

Aby mohl naběhnout kamarád tesař a vyměnit tři trámy, musím nejprve ze zbývající části půdy vytrhat starou podlahu. Tedy asi tak půl století stará prkna.

Je to asi ta nejblbější práce, kterou musím během celé rekonstrukce dělat. Když jsem to dělal postupně a hned položil novou podlahu, bylo to fajn. Ale dělat půlku půdy naráz je opravdu opruz a já ještě nepřišel na způsob jak bych při tom nemusel žrát desítky let starý prach, mrtvé pavouky a uschlé myší bobky.

Každé prkno je pečlivě přitlučený na každém trámu takže pěkně kladivem narvat páčidlo pod prkno na několika místech, vytáhnout ty hřebíky a pak za prkno zatáhnout. A jak zatáhnu tak se vypruží a chrstnu si všechen ten letitý bordel přímo do ksichtu. Fakt super práce. Ale prostě to musí být. A vlastně i tím relaxuju a uvědomuju si díky tomu, že nebyl až tak blbej nápad dělat ajťáka. Živit bych se něčím podobným opravdu nechtěl.

Už taky vím, co jsou to ty vícenáklady. To je taky pořádný opruz. Všichni mi říkali, že s nimi musím počítat a k sebou vypočítané ceně přičíst tak dvacet procent. Moc jsem jim nevěřil, ale budiž. Spočítal jsem si to na čtvrt mega ale počítám tedy raději s třemi sty tisíci.

A asi je to fakt pravda. Ještě minule jsem psal, jak pěkně se vejdu do plánovaných třiceti tisíc za první vrstvu podlahy. Kamarád tesař mě ale vyvedl z omylu. Počítal jsem že budu dávat menší trámy než budou a sám to kamarád taky nezvládne, takže si pozve jiného kamaráda. A světe div se, kamarádům kamarádů pár piv jako odměna nestačí.

Takže výsledkem je, že plánovaných 30 tis přestřelím tak o tři až pět tis. Na druhou stranu mi ale poradil pár fíglů při dalším postupu díky nímž nějakou tu pětku oproti svému rozpočtu ušetřím. Jsem si ale jistý, že nějaké ty další vícenáklady se najdou i pak.

Náklady se mi zatím nezvýšily. Nic jsem teď nekupoval. Jen počet hodin práce stoupl. Aktuálně jsem tedy na nákladech 15583 kaček a mám za sebou 67 hodin práce.