Sto hodin práce je za mnou. První vrstva podlahy už leží

Mám za sebou takové malé jubileum. Odpracoval jsem na půdě už 100 hodin. Když se to vezme kolem a kolem, jsou to pro profíka ani ne dva týdny práce, ale já to mám jako koníčka, tak je to myslím docela dost.

Celých těch 100 hodin mi zabrala první vrstva podlahy. Tedy včetně vytrhání té staré. Celou tu podlahu ještě nemám. Zbývá položit ještě 6 OSB desek, ale to už bude jen taková třešnička na dortu.

Kromě toho že jsem sám pokládal latě a na ně šrouboval desky jsem tu měl na jeden den i tesaře, kteří mi tu vyměňovali tři trámy. A kromě toho mi dali i několik cenných rad a já díky ním přehodnotil další postup prací.

Původně jsem měl v plánu pokračovat tím, že si okolo udělám dřevěnou konstrukci a mezi ní začnu cpát vatu a až ve finále udělat zbývající dvě vrstvy podlahy.

Kluci tesařští mě ale vyvedli z omylu za což jsem jim vděčný. Poradili mi, že mám udělat komplet podlahu a místo dřevěné konstrukce rovnou na tu podlahu přidělat profily na ukotvení sádroše. Bude to jednodušší, rychlejší a výrazně levnější.

Teď si ale na chvíli od podlahy odpočinu a vrhnu se na strop. Hned jak položím těch zbývajících pár desek, tak si zajedu na pilu pro kleštiny, které nasázím na každou krokev v páru nahoru nad vaznice a následně je zvrchu pobiju prkny, které jsem předtím vyrval z podlahy.

Mezi kleštiny, které budou mít na výšku 20cm, nacpu potom vatu a zespoda se na ně zavěsím sádroš. Přiznané nechám jen vaznice.

Ještě se ale vrátím k té podlaze. Mnozí si všimli, že to dělám blbě. Tedy že desky pokládám narovno a nikoli na překlad. Tedy jako cihly. Vím že by to tak mělo být kvůli lepší pevnosti, ale já zvolil tuhle variantu aby se mi to lépe dělalo. Na překlad by ta první vrstva byla neskutečná pakárna. Následující dvě vrstvy už budu na překlad dávat. Na pevnosti tak podlaha neztratí prakticky nic a navíc to mám docela předimenzované, takže je to pohoda.

Co se rozpočtu týká, trochu jsem původní plán přestřelil, ale počítal jsem s vícenáklady 20%, takže mi to pořád vychází. Původní plán byl utratit za první vrstvu podlahy 30 tis a já jsem aktuálně na výdajích 32321,- Kč a ještě cca 2 tisíce do toho vrazím za posledních pár desek a nějaké ty šrouby.

Jak práce postupovaly a jak to aktuálně na půdě vypadá se můžete podívat ve fotogalerii, kterou pravidelně aktualizuji.

Tady je jen taková dvojfotka „Před a Po“ odpracovaných 100 hodinách práce.