Po pár měsících pauzy jsem zpět na půdě

Příchod jara mě vyhnal z půdy ven a dal jsem si tak na pár měsíců pauzu. Zahrada a golf mi sebraly veškerý volný čas a rekonstrukce půdy tak šla stranou. Teď už jsem ale zase zpátky.

Měl jsem v úmyslu se k rekonstrukci půdy vrátit až na podzim, ale okolnosti mě vyhnaly dříve. Těmi okolnostmi je to, že jsem začátkem července přestal kouřit a musel jsem zaměstnat ruce.

Začal jsem proto s pokládáním prken na kleštiny, které jsem předtím namontoval. Dávám tam stará prkna, které jsem předtím vytrhal z podlahy. Náklady proto nijak výrazně nerostou. Tedy pominu-li dvě stovky za hřebíky.

A abych tu práci neměl tak jednotvárnou, tak jsem zároveň začal s broušením trámů, které nechám přiznané. Brousím to zatím nahrubo fryčkou na které mám kotouček se suchým zipem a na něm brusné papíry.

A tohle je práce, která mě fakt baví. Hlavně proto, že už začíná být opravdu vidět nějaký pěkný výsledek. Ukázka dole na fotce.

A dovolím si jednu radu k tomuto broušení. Fryčku je nutné nastavit na nízké otáčky! Když tam necháte vysoké otáčky, tak se broušený materiál hrozně zahřívá a smirkový papír se okamžitě zaplní seškvařeným prachem, zbytky barev apod. a v tu chvíli přestáváte brousit ale jen hladíte a na dřevě to nechává kulaté nehezké stopy, které je třeba znovu přebrousit.

Při pomalých otáčkách to jde nejenže rychleji a kvalitněji, ale s jedním kotoučkem toho obrousíte mnohonásobně více než při rychlých otáčkách.